JOGA PRENATALNA

Zajęcia jogi prenatalnej ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W CIĄŻY to czas dla Ciebie i Twojego dziecka, czas przyjemnego i bezpiecznego ruchu oraz odpoczynku. Joga dla kobiet, które oczekują narodzin dziecka jest praktycznym podejściem, które pomaga przygotować ciało i umysł do porodu. Asany (pozycje jogi) rozluźniają i wzmacniają ciało, ale nie powodują zmęczenia. Techniki oddechowe oraz medytacja dają przyszłej mamie możliwość przeżywania swego stanu z radością, integrują i budują jedność mentalną z maleństwem, daje pewność siebie, redukcje stresu i lęk przed porodem.

Ciało w ciąży bardzo się zmienia, więc i praktyka jogi musi być odpowiednio dobrana. Dlatego tworzymy grupę specjalnie dedykowaną temu okresowi w życiu kobiety. Pracując w formie regularnego kursu prowadząca ma szanse dopasować praktykę do potrzeb przyszłych Mam.

Joga to wspaniały dar i pomogła wielu kobietom w tym szczególnym czasie. Zwiększa siły witalne w organizmie, buduje świadomość oddechu, równoważy gospodarkę hormonalną oraz rozluźnia, uelastycznia i wzmacnia ciało. Uspokaja i wycisza. Pomaga nawiązać głębsza relację mentalną z dzieckiem. Buduje siłę, wspomaga spokój i rozluźnienie, wspomaga w procesie przygotowania jak i samego porodu.

 

ZAPRASZAM DO UCZESTNICTWA W 4-TYG. KURSIE JOGI PRENATALNEJ „ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W CIĄŻY ” ONLINE

DLACZEGO JOGA ONLINE?

Online zajęcia jogi w domu to pomysł dla przyszłych mam, które cenią sobie prywatność i program dostosowany w pełni do ich potrzeb. Pozostajesz w komforcie i zaciszu swojego domu/mieszkania. W każdej chwili możesz zrobić przerwę, napić się lub przekąsić jeśli tego potrzebujesz. Nie tracisz czasu i energii na stanie w korkach i dojazd do studia jogi. Atutem zajęć jogi online jest również to, że możesz ćwiczyć z przyszłym rodzeństwem swojego maleństwa lub z partnerem/partnerką.

Dodatkowo proponuję Ci spotkania live ze specjalistkami w dziedzinie prenatalnej i opieki okołoporodowej. Spotkania są nagrywane, możesz również uczestniczyć online z możliwością zadawania pytań i uzyskania odpowiedniej dla siebie wiedzy.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

Zajęcia JOGI PRENATALNEJ są prowadzone live czyli na żywo, za pomocą prywatnej grupy na platformie Facebook. Zapisz się na zajęcia, za pośrednictwem formularza poniżej, a dostaniesz maila potwierdzającego z dalszymi instrukcjami. W treści maila znajdziesz link do prywatnej grupy na Facebooku JOGA PRENATALNA ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA W CIĄŻY. Zaczynamy od pierwszego poniedziałku miesiąca i kończymy w ostatni piątek danego miesiąca. Każda sesja jogi i webinary są  nagrywane i pozostaje do odtworzenia dla Ciebie kiedy tylko chcesz i ile razy chcesz. Dlatego jeśli z jakiś powodów nie będziesz mogła uczestniczyć w zajęciach o zaproponowanej przeze mnie godzinie możesz odtworzyć nagranie sesji lub webinaru w odpowiednim dla Ciebie momencie. Dostęp do nagrań będzie możliwy przez cały okres miesięcznej opłaty.

PODCZAS 4-TYGODNIOWEGO KURSU BĘDZIEMY:

 • rozwijać świadomość własnego ciała w tym szczególnym dla Ciebie czasie, kiedy się tak bardzo zmienia
 • pracować z ciałem za pomocą asan, ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających, ćwiczeń z użyciem piłki. Rożnego rodzaju zestawy ćwiczeń wzmocnią i ustabilizują Twoje ciało podczas okresu ciąży, przygotują Cię do porodu, jak i podczas porodu.
 • uczyć się technik oddechowych, jak również parnayamy pracy ze świadomym oddechem (np. jak świadomie poprzez oddech się rozluźniać, kiedy tego potrzebujemy). Świadomość oddechu jest bardzo ważna w czasie ciąży. Poprzez oddech kobieta komunikuje swój stan psychiczny, nastrój i samopoczucie.
 • ćwiczyć mięśnie dna miednicy, przywracanie normalnej funkcjonalności, budowanie aktywności i świadomego rozluźniania powoli i efektywnie.
 • poprzez praktykę medytacji i świadomej relaksacji będziemy rozwijać więź z dzieckiem, dążyć do wewnętrznej integracji, która pozowali zaufać Tobie i twojej intuicji. Jako matka wiesz, najlepiej co jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka.
 • ćwiczenia łączyć będziemy z wibracją mantr. Intonowanie mantr to proces skupienia myśli, afirmacji intencji oraz wydawania dźwięku, który w naturalny sposób reguluje Twój oddech.
 • dodatkowe elementy programu: spotkanie dedykowane dla PAR z nauką masażu i wsparcia podczas porodu
 • planowane są 3 spotkania ze specjalistkami na co dzień pracującymi z kobietami ciężarnymi oraz podczas porodu, spotkania będą prowadzone na żywo z możliwością czynnego uczestnictwa i zadawania pytań
 • Krąg Kobiet dający możliwość podzielenia się swoimi odczuciami, doświadczenia swojej kobiecości i emocji związanych z tak pięknym czasem jakim jest CUD kreacji nowej istoty

HARMONOGRAM  4-TYG KURSU ZAWIERA:

8 sesji 45 minutowych pracy z ciałem czyli 2 razy w tygodniu PONIEDZIAŁEK i ŚRODA godzina 18:00 joga prenatalna. Sesje zawierają między innymi:

 • ćwiczenia oddechowe
 • asany, ćwiczenia wzmacniające, regenerujące i rozluźniające
 • mantra i dźwięk
 • ćwiczenia zarządzanie bólem podczas porodu – wyzwania
 • medytacja i wizualizacja
 • relaksacja

3 webinary prowadzone przez specjalistki 

 • web z położną i dulą
 • web z fizjoterapeutką o specjalizacji uroginekologicznej na co dzień pracującej z kobietami w ciąży, przygotowując do porodu i wspierając po narodzinach dziecka
 • web z aromaterapeutką o zastosowaniu olejków eterycznych w czasie prenatalnym i podczas porodu

* spotkanie Krąg Kobiet dla wszystkich uczestniczek online

* sesja w parze – ćwiczenia i masaż podczas porodu/ wsparcie partnera/ki podczas porodu

TERMINY:

Trwają zapisy. Planowany czas rozpoczęcia kolejnego kursu LISTOPAD 2023. Zajęcia jogi odbywać się będą 2 razy w tygodniu PONIEDZIAŁKI i ŚRODY o godzinie 18:00. Zajęcia trwają 45 min lub minimalnie dłużej. WEBINARY odbywać się będą w PIĄTKI godziny popołudniowe.

CENA:

150 zł za całość, kontynuacja 20% zniżki

ZAPISY I INFO:

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej. Możesz skontaktować się również telefonicznie pod WhatsApp +48 606 974 120

UWAGA! w większości wypadków delikatna joga ciążowa bardzo dobrze wpływa na zdrowie kobiety i dziecka. Jednakże dla bezpieczeństwa uczestniczek kursu należy skonsultować się wcześniej z lekarzem prowadzącym ciążę. Zajęcia są rekomendowane od II trymestru ciąży.

ZAPISZ SIĘ NA KURS