• 19 sierpnia 2020

ODETCHNIJ SIĘ – warsztat

ODETCHNIJ SIĘ – warsztat

Wydarzenie ODETCHNIJ SIĘ – warsztat 1080 1080 Nadia Monika Gołębieska

Warsztat podczas którego za pomocą technik oddechowych rozluźnisz się, uwolnisz się od stresu, poprawisz swoje zdrowie i samopoczucie.

Dzisiejsza rzeczywistość narzuca tempo, któremu trudno sprostać bez nadmiernego wyczerpywania organizmu. Każdy z nas zna te momenty, gdy nie może się odprężyć, rozpatruje minione decyzje i wydarzenia, albo zamartwia się o przyszłość. Pojawia się bezsenność, drażliwość, permanentne zmęczenie i zniechęcenie. Im większe tempo życia, tym gorzej nasz umysł radzi sobie ze stresem i napięciem. Nie możemy zasnąć, budzimy się niewyspani, uzależniamy się od kawy lub napojów energetyzujących – a potem znowu nie możemy się odprężyć i usnąć. Długotrwałe utrzymywanie się takiego stanu wyniszcza nasz organizm, zmniejsza możliwość regeneracji i sprawia, że nagle życie wydaje się nas przerastać. Możemy pomóc sobie inaczej. Już kilka łatwych technik oddechowych może zredukować stres, dodać nam energii i chęci do życia, lepiej niż niejedna tabletka. I to zupełnie naturalnie!

 

Dlaczego warto uczyć się oddychania, skoro robimy to na co dzień? Świadomy oddech daje lepszy kontakt z własnymi emocjami i pozwala skupić uwagę na sygnałach płynących z ciała, a odpowiednie ćwiczenia ruchowe połączone z oddechem poprawiają świadomość ciała. Stosując różne techniki oddechowe możemy lepiej radzić sobie z lękiem, stresem, czy bólem o podłożu psychosomatycznym, uzyskać wyciszenie czy wzrost koncentracji.

PROGRAM WARSZTATU

*anatomia oddechu – podstawy fizjologii i anatomii człowieka w odniesieniu do procesu oddychania
*anatomia jogiczna – wprowadzenie do Pranayamy, zamki w jodze, teoria czakr
*ćwiczenia praktyczne warsztatowe, wspomagające oddychanie, rozluźniające/ aktywizujące ciało,
*ćwiczenia praktyczne manualne oraz dźwiękoterapia
*podstawowe techniki oddechowe w oparciu o techniki Panayamy: oczyszczające, aktywizujące, wyciszające wraz z konkretnym zastosowaniem w życiu codziennym,
*elementy kinezjologii i jogi
*techniki pracy z ciałem oraz Świadomego Dotyku
*medytacje i relaksacje przy akompaniamencie mis tybetańskich i gongu

JAKOŚCI PŁYNĄCE Z UCZESTNICTWA

Za pomocą zastosowania wiedzy w praktyce będziemy mogli przywrócić naturalny cykl oddechowy. Tym samym przywracamy zaburzoną harmonię ciału, umysłowi, emocjom i oczyszczamy się z toksyn. Uczymy się być tu i teraz, gdy nasz współczesny umysł zatracił umiejętność przeżywania bieżącej chwili. Uczymy się  bycia w kontakcie z własnym ciałem i własną istotą. To droga ku ciszy, gdzie mieszka nieskończone źródło siły witalnej.

HARMONOGRAM

CZWARTEK:
19:00 wspólna kolacja
20:00 spotkanie organizacyjne + koncert gongów i mis tybetańskich

PIĄTEK – SOBOTA
7.30 joga powięziowa / funkcjonalna ukierunkowana na pracę z ciałem i oddechem
9.00 śniadanie
10.30 -14:30 część teoretyczna i praktyczna
14:30 obiad + czas wolny (fakultatywnie zwiedzanie i medytacja w świątyni Shivy i Shakti)
17.00 – 19.00 część praktyczna
19.00 kolacja
20.00 medytacja / Joga nidra / koncert gongów i mis tybetańskich / ognisko

NIEDZIELA
7.30 joga powięziowa / funkcjonalna ukierunkowana na pracę z ciałem i oddechem
9.00 śniadanie
10.30 -15:00 część praktyczna oraz podsumowanie i zakończenie
15:00 obiad

CENA

740 zł warsztat + 480 zł noclegi z wyżywieniem (3 posiłki wegetariańskie)
przy wpłacie zaliczki do 11.09.
900 zł + 480 zł noclegi z wyżywieniem (3 posiłki wegetariańskie)
przy wpłacie zaliczki od 30.09.

Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami. Dojazd we własnym zakresie, jeżeli ktoś będzie miał problemy z dojazdem, pomagamy się wspólnie zorganizować 🙂

KIEDY

1-4 października 2020r

MIEJSCE

Czarnów malownicza wioska w urokliwej dolinie u podnóża Karkonoszy, w gminie Kamienna Góra. Z dala od miejskiego zgiełku. Jest tu cicho i spokojnie, a otoczenie lasów i pól sprzyja wypoczynkowi na łonie natury. W Czarnowie znajduje się od 20 lat Świątynia Kriszny, a także Świątynia Shivy i Shakti.
Ośrodek Monte Luna znajduje się w samym centrum Czarnowa. Ten wyjątkowy obiekt położony jest na wzgórzu naprzeciwko świątyni.
https://www.facebook.com/osrodekmonteluna/

REZERWACJA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Rezerwacji miejsca następuje poprzez rejestrację za pośrednictwem formularza  PLUS wpłacając zaliczkę w wysokości 500 zł.
Zaliczka nie podlega zwrotowi, jedynie w przypadku gdy zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia przyjazdu.

DANE DO PRZELEWU

Monika Gołębieska
65 1090 2271 0000 0001 3447 8841
Bank Santander
tytuł: odetchnij się + imię i nazwisko

INFO I KONTAKT

Ania 502 924 011
Nadia Monika 606 974 120

    PROWADZĄCE

    Nadia Monika Gołębieska

    z wykształcenia psycholog, nauczyciel jogi i masażystka. Podczas warsztatu wprowadzę Cię w wiedzę anatomiczno- fizjologiczną, poprowadzę podczas manualnej pracy grupowej oraz świadomej pracy z ciałem na porannych zajęciach jogi powięziowej.

    Anna Michalec

    Nauczycielka Kundalini Jogi, Medytacji i Jogi Nidry. Terapeutka dźwiękiem i pasjonatka Medycyny Chińskiej. Na warsztacie poprowadzę Cię poprzez oddech z perspektywy anatomii jogicznej, w zanurzeniu dźwięków wysokowibracyjnych instrumentów i zapachach które dodatkowo będą wspierać całą podróż w lekkości i świadomości Siebie.